latwepodatki.pl

Obowiązek złożenia JPK_VAT mija dzisiaj

Obowiązek złożenia JPK_VAT mija dzisiaj

Obowiązek złożenia JPK_VAT mija dzisiaj

Większość właścicieli firm którzy są płatnikami VAT z pewnością już dopełniło obowiązek złożenia pliku JPK_VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT). Dla mikroprzedsiębiorców (zatrudniających do 10 pracowników o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie) to dzisiaj 26 lutego mija pierwszy obowiązkowy termin na złożenie JPK_VAT.

Dla osób, które nadal nie złożyły pliku  instrukcja jak to zrobić dostępna jest na pz.gov.pl, co ważne można to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną.

Aby przesłać plik należy założyć bezpłatny profil zaufany (eGO) lub wysłać za pomocą specjalnej strony zatwierdzając kwotą przychodu za 2016 rok! Plik musi być sporządzony w formacie xml i obecnie wiele programów księgowych generuje go automatycznie.

Jednak warto założyć już dziś profil zaufany (eGO) to tzw. elektroniczny podpis (czyli bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji państwowej, który ma taką samą moc jak odręczny podpis).

Można to zrobić na dwa sposoby:

Przez internet bez wychodzenia z domu za pośrednictwem bankowości elektronicznej – opcja dostępna w pełni online 24h/7 dni w tygodniu dla osób, które posiadają lub założą konta w PKO Bank Polski SA i BP (Inteligo), Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, Bank Millennium lub posiadających konta na platformie Envelo.

 

Lub

Założyć profil w internecie, ale potwierdzając go w wyznaczonych urzędach m.in. urzędach skarbowych,  ZUS, urzędach miejskich czy wojewódzkich w terminie 14 dni.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.