latwepodatki.pl

11-13 marca wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego

11-13 marca wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego

11-13 marca wyślij PIT przez Internet z centrum handlowego

Złożenie PIT za pomocą internetu jest czynnością stosunkowo prostą (wystarczy ściągnąć ze strony MF specjalny program e-deklaracje i odpowiednią wtyczkę). Program poprowadzi nas krok po kroku co powinniśmy zrobić, aktywne formularze pomogą nam wyliczyć podatek do zapłaty/ zwrotu.

Zresztą nie tylko PIT można złożyć poprzez program e-deklaracja, ale także VAT-7 Czy VAT-7K (oraz wiele innych). Wystarczy wpisać dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. (nie jest potrzebny podpis kwalifikowany, który przeważnie zniechęca nas do kontaktowania się z urzędami za pomocą internetu).

Jeśli jednak obawiasz się złożenia swojego zeznania podatkowego podatkowego przez internet, to możesz skorzystać  z pomocy urzędników, którzy już w najbliższy weekend (11-13 marca 2016 r.) będą czekali na Ciebie w galeriach handlowych w całym kraju.  Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wyślą je elektronicznie do urzędu skarbowego. Akcja odbędzie się w ten weekend 67 galeriach w 55 miastach w całej Polsce. Tutaj (PIT_lista galerii ) można zobaczyć listę lokalizacji.


Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO), które generuje system e-deklaracje. Jeśli pracowało się na podstawie umowy o pracę/ zlecenia/ dzieło cały rok wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców. Jeżeli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. – jest to niezbędne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Więcej informacji na stronie Szybki PIT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.