latwepodatki.pl

Ranking – najtańsze konta bankowe dla firm

Ranking – najtańsze konta bankowe dla firm

Ranking – najtańsze konta bankowe dla firm

Jeśli zakładamy działalność gospodarczą to warto także pomyśleć nad wyborem najlepszego rachunku bankowego dla naszej firmy. Najlepszy to często oznacza najtańszy, ale oczywiście nie zawsze. Najważniejsze by był on dopasowany do naszych potrzeb, jeśli nie planujemy w najbliższym czasie korzystać z linii debetowych czy kredytowych, to zwróćmy uwagę w jakim banku nie ma opłat za prowadzenie konta oraz który z nich oferuje nam darmowe przelewy (w tym do Zus i Urzędu Skarbowego), poniżej ranking – najtańsze konta bankowe dla firm.

Obecnie najłatwiej złożyć wniosek i porównać oferty on-line. Pamiętajmy o tym, aby raz na jakiś czas sprawdzić ofertę banków ponownie, często oferuje się lepsze warunki finansowe dla nowych klientów, dlatego nie warto bać się zmian!

Poniżej przedstawiam ranking kont firmowych obejmujący najtańsze konta bankowe dla firm (konta dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich). Ranking jest subiektywny, choć dane w tabeli są oczywiście zgodne z aktualnymi (na maj 2016 r.) tabelami opłat i prowizji poszczególnych banków. Pamiętajmy, że najtańszy rachunek bankowy dla każdego będzie inny! Każdy ma inne potrzeby, jeśli nasza działalność to np. handel detaliczny i musimy wpłacać pieniądze otrzymane od naszych klientów, to np. bez problemu zrobimy to w każdej placówce PKO B.P. mając nawet wersję elektronicznej bankowości Inteligo, a posiadając rachunek w mBank-u bezpłatnych wpłat dokonuje się jedynie w tzw. wpłatomatach, które są jedynie w dużych miejscowościach. Dodatkowo usługi bankowe to olbrzymi biznes, a często rankingi są również subiektywne (ale pod innym względem, polecane są rachunki bankowe, za które tzw. wydawca dostaje największe prowizje).

Ranking rachunków – najtańsze konta bankowe dla firm zawiera najważniejsze opłaty miesięczne dla rachunków firmowych rachunków bankowych takie jak: miesięczne opłaty za prowadzenie konta, miesięczne opłaty za użytkowanie karty debetowej, koszty przelewów krajowych do innych w banków, wykonywanych w oddziale banku i przez internet a także koszty wpłat w bankomacie.

 

Inteligo
Konto firmowe
PKO BP
Pakiet Biznes Debiut 18
mBank
mBiznes konto Start
Alior Bank
Rachunek Partner
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Direct
Inteligo PKO BP   Alior Bank
opłata za prowadzenie rachunku 0 zł 0 zł (14 zł) 0 zł 0 zł (25 zł) 0 zł (9 zł)
przelew do ZUS/US 0 zł/0 zł 0 zł (5 przelewów),
1,3 zł kolejne
0 zł/0 zł 0 zł/0 zł +0,2 zł za SMS 0 zł/0 zł
przelew do innego banku przez internet 1 zł 0 zł (5 przelewów),
1,3 zł kolejne
0 zł (5 przelewów),
1,5 zł kolejne
0 zł +0,2 zł za SMS 0 zł (0,9 zł)
przelew w oddziale
do innego banku
brak oddziałów 9 zł 10 zł 10 zł 10 zł
opłata za kartę płatniczą do konta 0 zł (4 zł) 0 zł 0 zł (5 zł) 3 zł 0 zł (7 zł)
zwolnienie z opłaty
za kartę
0 zł za kartę przy
transakcjach kartą na kwotę 100 zł/mies.
0 zł za kartę przy
transakcjach kartą na kwotę 200 zł/mies
0 zł za kartę przy
transakcjach kartą na kwotę 300 zł/mies.
wypłata z bankomatu własnego 0 zł
(bankomaty: PKO BP, BZ WBK)
0 zł
(bankomaty PKO BP)
0 zł
(bankomaty: mBank, Euronet, Planet Cash, BZ WBK)
0 zł
(bankomaty w oddziałach Alior Bank)
0 zł
(bankomaty: ING,
Planet Cash)
wypłata z bankomatu obcych sieci w kraju 5 zł 3% min. 5 zł 3%, min. 5 zł 2 zł 2,5 zł
(pierwsza wypłata w mies. 0 zł)
wypłata z bankomatu za granicą 3%, min. 10 zł 3% min. 10 zł 3%, min. 10 zł 3%, min. 8 zł 6%, min. 9 zł
wypłata gotówki w oddziale 5 zł
(w oddziałach PKO BP)
0,2% min. 6 zł 0,5%, min. 9 zł 0,3% min. 6 zł 0,5% i 10 zł
wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie 0 zł
(w oddziałach PKO BP)
0,5%, min. 6 zł
wpłatomat: 0 zł
0,5%, min. 9 zł4
wpłatomat: 0 zł
0,4% min. 6 zł
wpłatomat: 0,6%, min. 5 zł
0,5% i 10 zł
wpłatomat: 0 zł do 50 tys. (powyżej 50 tys. 0,15%)
przelew europejski
SEPA
8 zł 8 zł 5 zł 5 zł 5 zł
prowizja za przyznanie limitu kredytowego 2 zł + 2 zł miesięcznie za obsługę limitu 0 zł 2%-5% kwoty kredytu 2,5%, min. 1500 zł 2%, min. 200 zł
(przeniesienie: 0 zł)
Pozycja w rankingu „łatwe podatki” 1  2 3 4 5
Główne zalety:

 

proste i wygodne produkty finansowe

stały dostęp do konta przez internet i przez telefon komórkowy

ponad 3400 bezpłatnych bankomatów

minimum formalności i procedur

Klienci, którzy otworzą rachunek firmowy – MSP od PKO BP mogą korzystać z bezpłatnego pakietu usług obejmującego 0 zł za przelewy krajowe przy użyciu aplikacji IKO, czy 0 zł za wypłaty przy użyciu aplikacji IKO z bankomatów PKO Banku Polskiego.

Uruchamiając bezpłatny rachunek firmowy mBanku już pierwszego dnia zyskuje się możliwość wnioskowania o przyznanie limitu kredytowego w wysokości 10 000 zł. W przypadku konta mBiznes nie pobierane są opłaty za dokonywane przez Internet przelewy do ZUS i US.

0 zł za prowadzenie rachunku (dla nowych firm gwarantowane 0 zł przez 6 miesięcy, a dla wszystkich 0 zł za aktywne korzystanie), 0 zł za przelewy internetowe, 0 zł za ubezpieczenie Office Assistance obejmujące np. pomoc informatyczną, pomoc medyczną, usługi specjalistów.

 Konto Direct dla Firmy oferuje aplikację mobilną na tablet i smartfon, 0 zł dla aktywnych za przelewy internetowe w PLN w kraju, a także dostęp do doradców w ponad 400 oddziałach w Polsce.
inne / dodatkowe korzyści dostęp do księgowości on-line szybkafaktura.pl –
6 mies. za darmo
bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance i dostęp do pakietu usług concierge 100 wizytówek gratis, kreator stron WWW, dostęp do platformy Aleo, darmowe wpłatomaty

linia debetowa od 2500 zł

wniosek o otwarcie konta online, na stronie banku: inteligo.pl online, na stronie banku: pkobp.pl online na stronie, mbank.pl online, na stronie banku: aliorbank.pl online, na stronie  ingbank.pl

Według mnie ważne jest także jaka placówka bankowa znajduje się blisko Waszej okolicy. Ja  wybrałam firmowy rachunek bankowy Inteligo – Odział Elektroniczny PKO B.P. Według mnie ma on najprostsze zasady. Wiele banków oferuje na pozór lepsze warunki finansowe, ale żeby nie płacić wyższych prowizji należy spełnić dodatkowe warunki. Ja korzystałam z dwóch rachunków firmowych i zdecydowanie bardziej jestem zadowolona z Inteligo i nie zamierzam na razie zmienić banku, w którym mam rachunek firmowy. Jednak pamiętajcie, że dla każdego z Was najtańsze konto bankowe dla firm będzie w innym banku, tak jak pisałam zależy to od tego jaki rodzaj działalności prowadzicie i w jakim miejscu.

źródło zdjęcia digital.ulsterbank.ie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.