latwepodatki.pl

Osiągasz małe dochody? Nie musisz rejestrować działalności gospodarczej

Osiągasz małe dochody? Nie musisz rejestrować działalności gospodarczej

Osiągasz małe dochody? Nie musisz rejestrować działalności gospodarczej

Osiągasz małe dochody? Od 30 kwietnia tego roku nie musisz już rejestrować działalności gospodarczej! To propozycja dla osób osiągających przychody wynoszące maksymalnie połowę minimalnego wynagrodzenia, czyli w 2018 r.  ok. 1050 zł miesięcznie.

Kwota niewielka, ale pozwala „wyjść z szarej strefy” opiekunom dzieci czy osób starszych, osobom udzielającym korepetycji czy sprzedającym po godzinach pracy kosmetyki wśród znajomych!

Osiągasz małe dochody? Nie musisz rejestrować działalności gospodarczej, a co ze składkami ZUS?

Składek ZUS też nie trzeba płacić, ani prowadzić żadnych ewidencji swoich przychodów. Pamiętajmy jednak po przekroczeniu wskazanego progu przychodu osoby, które je osiągają, są zobowiązane w przeciągu 7 dni zarejestrować działalność gospodarczą!

Takie przepisy z końcem kwietnia wprowadziła nowa ustawa Prawo Przedsiębiorców.

Pamiętaj jednak, że jeśli prowadzisz działalność nierejestrowaną możesz być „przedsiębiorcą” w świetle prawa cywilnego. Wynikają z tego tytułu pewne obowiązki, jak udzielanie gwarancji, a nawet przy sprzedaży internetowej prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni przez kupującego, oczywiście w przypadku spełnienia definicji przedsiębiorcy zawartej w Kodeksie Cywilnym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.